Трагедија во Србија – маж скокнал во бунар по сопругата и настрадал

Маж се бори за живот , а неговата жена почина , откако пропадна во длабок бунар.

Несреќата се сличила денеска во селото Бериље во близина на Прокупље. 62- годишната Злата Пауновиќ случајно паднала во бунарот и се удавила.

Нејзиниот осум години постар сопруг скокнал по неа за да ја спаси , но со тешки повреди е пренесен во болница.

Од болницата велат дека се борат за живот на Мирољуб , кој се обидел да ја спаси сопругата со скок во длабокиот бунар.

притисни ентер