Ѓукановиќ: Не поднесувам оставка , протестите се политички

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ тврди дека секојдневните протести во Подгорица не се граѓански , туку политички.

Претседателот на Црна Гора , Мило Ѓукановиќ денеска изјави дека протестите се политички и зад нив стојат опозициски партии со јасна политичка идеја.

Ѓуконовиќ во емисија на црногорската национална телевизија повтори дека нема да поднесе оставка , што е едно од главните барања на демонстрантите.

Ѓукановиќ уште еднаш ги отфрли сите обвинувања на бизнисменот и сопственик на фрирмата ,,Атлас” , Душко Кнежевиќ за примање поткуп и додаде дека интерсите на бизнисменот се поклопуваат со интересите на партијата Демократски фронт.

притисни ентер