Крвава пресметка меѓу навивачите на Лион и Барселона – петмина во болница (ВИДЕО)

Во Барселона домашните навивачи ги нападнале навивачите на Лион пред почетокот на вечерашниот натпревар.

Пред почетокот на натпреварот меѓу Барселона и Лион , кој се игра на Камп Ноу , француските навивачи биле нападнати од каталонците , по што петмина завршиле во болница. Еден од повредените има потешки повреди со нож.

Од Франција денеска во Барселона стигнаа околу 6 илјади навивачи на Лион , кои се во добри односи со Реал од Мадрид , па поради можните провокации , голем број полицајци цел ден ги обезбедуваа.

Сепак , навивачите на Лион ја преплавија Барселона , така што инцидентот беше неизбежен.

притисни ентер