Дневен хороскоп за 12.3.2019

Дневен хороскоп за вторник , 12 март 2019 година. 

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Со паметни постапки ќе го одржите балансот во врската. Добра забава е можна со пријатели или во поголемо друштво.

Кариера

Би можеле да добиете пофалба за својот труд околу развојот на деловните контакти и поврзување луѓе.

Здравје и совет

Преминете од зборови на дела

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Повторно ќе добиете можност за зближување и поопуштен однос со саканата личност. Прифатете ја со добри намери.

Кариера

Ќе најдете спасувечко решение за некои деловни проблеми , кои ве измачуваа, но и натаму треба да работите на вашата концентрација.

Здравје и совет

Издржете.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Доколку има помали проблеми во вашата врска , пријател ќе ве извлече од кризата и ќе ви даде искрен совет.

Кариера

Тргнавте во нова насока што ветува,  а сега мора да поработите на деталите и да се обидете да бидете трезвени.

Здравје и совет

Вежбајте јога.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Не постои нешто што не можете да направите за саканата личност. И самите се чудите како се ви тргнува од рака.

Кариера

Оние кои имаат апстрактна работа , ќе имаат одлични резултати. Другите и натаму ќе го слушаат својот внатрешен глас и ќе бидат одлични.

Здравје и совет

Можете да преместите планини.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Веројатно ќе успеете добро да се забавувате и така ќе ги подобрите личните односи. Сепак , ќе почекате на емотивното исполнување.

Кариера

Ќе продолжите да ги развивате своите инвентивни идеи. Денеска доаѓаат информации , кои долго време ги чекавте.

Здравје и совет

Ви расте еланот.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Своите грижи ќе ги заборавите и ќе се свртите на секојдневнието. Така ќе си ја олесните душата и ќе станете пореални.

Кариера

Одличен ден за склучување оригинални или специфични деловни зделки.Отворете си ги очите , шансата доаѓа на лето.

Здравје и совет

Разбудете се.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Навиката е нешто што може да биде добро или лошо. Не се навикнувајте на осаменост , зашто овој период ќе помине.

Кариера

Одличен ден за секаков вид работа што ја работите. Околностите , луѓето и настаните ќе ви одговараат.

Здравје и совет

Одете таму каде што ви е убаво.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Вашите прјатели или друштвото ќе ве поттикнат да делувате на исправен начин и да заземете правилен став по љубовните прашања.

Кариера

Доколку некои луѓе ви се причинува дека се глупави , не морате тоа отворено да им го покажете. Никој не е совршен ,а и со нив треба паметно дас е работи.

Здравје и совет

Дишете длабоко.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Тајно или отворено , ќе настојувате да дојдете до љубов.Во тоа ќе ви помогнат блиски луѓе , на кои секогаш можете да се потпрете.

Кариера

Иако некои од вашите соработници ќе има посебни барања , вие лесно ќе најдете заеднички јазик и успешно ќе го постигнете саканиот резултат.

Здравје и совет

Не манипулирајте со другите , туку бидете прибрани.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Конечно ќе најдете вистински зборови и правилен пристап за да освоите нечие срце. Ги надминавте претерувањата.

Кариера

Денеска би можел да се случи оној момент кога работите ќе си дојдат на свое место. Ќе ви биде убаво.

Здравје и совет

Ќе бидете задоволни.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Некои ќе мислат дека сега можат се` , па сепак постојат ограничувања што се однесуваат на пристојното однесување и почитување на другите.

Кариера

Само продолжете да гио развивате она што ви е се` појасн. Денеска добивате потврда за тоа од новите соработници кои ве поддржуваат.

Здравје и совет

Сега сте во одлична форма.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Ќе исчезнат грижите и денеска вие ќе можете да и се препуштите на љубовта на начин на кој отсекогаш сте сакале.Ќе ви биде убаво.

\Кариера

Интуитивната страна на вашата личност ќе ве доведе до исклучително добитна комбинација на работа.

Здравје и совет

Пред вас е ден полн со радост.

Новиот Терминатор со старите ѕвезди – се појави трејлерот (ВИДЕО)

Сара Конор се врати во најновото продолжение на Терминатор , заедно со нејзиниот партнер Арнолд Шварценегер.

По цели 35 години од првиот Терминатор , Сара Конор се појави во најновото продолжение , а денеска се појави и трејлерот за "Terminator: Dark Fate" .

Освен добро познатите ликови како Сара Конор , Арнолд Шварценегер и роботот Т-800 , новото продолжение ќе ги донесе и  новите ликови како Мекензи Дејвис која ја игра улогата на хибрид меѓу термионатор и човек. За прв пат ќе се појави и Габриел Луна , кој ја игра улогата на нов робот - убиец.

Во овој филм повторно се враќа Џејмс Камерон, кој ќе биде продуцент , ќе го режира Тим Милер. Иако ова е шесто продолжение на Терминатор , дејствието ќе биде продолжение на вториот дел.

Премиерата на филмот е најавена за ноември годинава.

Рено Аркана - автомобил само за Русите (ВИДЕО)

Рено произведе нов модел на автомобил исклучиво за рускиот пазар , кој се вика Аркана.

Станува збор за СУВ , што ќе треба на рускиот пазар да им конкурира на BMW X4 или на Mercedes GLC Coupe .

За овој автомобил Русите ќе треба да платат најмналку 19 800 евра , доколку е само со преден погон , односно 20 900 евра за возило со погон на сите четири тркала.

Моделот има најнова безбедносна опрема и систем на асистенција . Го движи 1.3 TCE мотор со 150 Кс и CVT X-Tronic  менувач.

Зошто Амстердам веќе не ги сака туристите?

Амстердам , познат по толерантната култура , радикално ги менува ставовите кон милионите туристи кои годишно го посетуваат овој холандски град на каналите.

Амстердам им порачува на туристите да го избегнуваат и да одат на друго место. Иако туризмот и посетите на Амстердам годишно и носат на холандската економија дури 82 милијарди евра , сепак не сакаат нивниот град да се претвори во Венеција. Жителите на Амстердам се плашат дека преголемиот број туристи би можел да ја уништи душата на градот.

,, Ние сме под голем притисок. Не сакаме да се претвориме во Венеција. Туристите премногу го сакаат напшиот град и го посетуваат во преголем број. “ , вели архитектката Елен ван Лоон.

Поради евтините авионски летови , се очекува бројот на туристи и натаму да расте , што ги загрижува жителите на овој град и затоа рекоа дека е доста. Но , според туристичките експерти , бројот на гости и натаму ќе расте.

Ако во 2018 Амстердам имал 18 милиони гости , во 2030 тој број ќе достигне до 42 милиони. Поради ваквата опасност холандските власти решија да престанат да го рекламираат Амстердам , а воведоа и ограничувања на местата за забави и на капацитетите за сместувања.

притисни ентер