Изречени пресудите за случајот „Титаник 2“

Четири и пол години затвор за екс членот на ДИК, Бедредин Ибраими, три години и два месеца за лидерот на ДПА, Мендух Тачи, три години за екс шефот на УБК, Сашо Мијалков, пресуди попладнево кривичниот суд за случајот „Титаник 2“. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер