Пендаров: Во кампањата многу повеќе ќе „трчаат“ претседателите на партиите отколку кандидатите

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вчера на конвенција во Струга ја избра професорката Гордана Силјановска Давкова за кандидат за претседател на земјата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер