Шерон Стоун на 61 година во проѕирен фустан (ФОТО)

На 61 годишна возраст , холивудската актерка Шерон Стоун покажа дека се уште не се срами од своето тело.

На хуманитарниот настан организиран од рокерот Стивен Тајлер од групата Аеросмит , Шерон се појави во долг црн фустан целиот со дупчиња , под кој се гледа црниот долен комплет.

Иако фустанот беше долг , актерката успеа да ги покажер своите долги нозе и деколтето.

Инаку , на забавата биле собрани 2,8 милиони долари за фондацијата на Тајлер , кој им помага на жените – жртви на сексуално насилство.

Освен Шерон Стоун , на забавата се појавија и други холивудски легенди како Леонардо Ди Каприо, Алис Купер , Кејтлин Џенер , Џејн Линч и други.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер