Кога ќе заглави Лада Нива , спасот е двогрба камила (ВИДЕО)

Видеото во кое камила од снег извлекува Лада Нива изгледа целосно нестварно.

Но , станува збор за вистински настан на југоистокот на Русија , во близина на градот Саратов. Не е чудно во толкав снег да заглави Лада Нива , но во такви ситуации во Русија обично се користат трактори или други теренски возила.

Во овој случај , целата работа ја завршила бектриската двогрба камила.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер