Затворска казна за пеколната девојка , која натерала тинејџер да се самоубие (ВИДЕО)

,,Подготвен си миличок, само направи го тоа, ќе бидеш среќен во рајот” , со вакви пораки 22 годишната Американка го примирала депресивното момче на самоубиство.

Мишел Картер (22) е осудена на 15 месеци затвор , зашто го принудувала своето момче на самоубиство. Девојката од Масачусец со десетици СМС пораки , денеска , по речиси пет години , откако момчето се самоубило , почнува да ја издржува затворската казна.

Таа е осудена дека го приморала на убиство 18 годишниот Конрад Рој III , кој се самоуби во 2014. Таа го наговорила Рој да се врати во камионетот , полн со отровен гас и да се задуши.

Го терала да се самоубие , иако момчето од камионетот и пратил порака дека му е страв. Картер од тогаш се лекува во психијатриска установа , но Врховниот суд на САД ја потврди пресудата за затворска казна , така што од денеска е во затвор.

При изрекувањето на оваа пресуда , девојката не покажа никакви емоции.

Најбрзата колиба на светот се тркаше и на патека (ВИДЕО)

Прв пат најбрзата колиба на светот се појави на тркачката патека.

Станува збор за дрвена колиба , што ја движи мотор на Ауди . За да с еутврди колку навистуина може да биде брза , сопственикот ја постави на тркачка патека долга 402 метри.

Трката се одржа на патеката Санта Под како дел од Ultimate Street Car Event , најголем натпревар од ваков вид во Европа.

И покрај ветрот од 50 км/час , колибата ја мина патеката за 15,49 секунди , што значи дека достигнала брзина од 138км/час. Моторот развива 450 КС што овозможува забрзување од максимални 181,34км/час.

Шпагата на Георгина го запали Инстаграм

Партнерката на фудбалерот Кристијано Роналдо , Георгина Родригез се пофали со фотографија во спортско издание и го запали Инстаграм.

Убавата Георгина позира во портокалова спортска опрема додека правеше шпага и го истакна задникот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Buenos días ❤️❤️❤️ @aloyoga

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

,,Добар ден” , им посака Георгина на своите фанови од теретаната ,за што доби илјадници позитивни коментари , меѓу кои и дека е подобра од Роналдо.

Секси Емили со видео од шест милиони прегледи за еден ден

Манекенката Емили Ратајковски за само еден ден се смени од девојка во минимално бикини во градска девојка низ улиците на Њујорк.

Милионите следбеници на манекенката Емили Ратајковски не може да останат рамбнодушни на видеото ,на кое се појавува на плажа во минимален костум за капење.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dog days of summer @inamoratawoman

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Емили уште еднаш на најдобар начин ги промовираше своите костуми , а за видеото доби шест милиони лајкови за еден ден.

Утрово таа се прошета по улиците на Њујорк во класична комбинација , во црн фустан и црвена чанта , но и сега нејзините фанови и упатија илјадници коментари.

притисни ентер