Кејт Мидлтон уште еднаш и оддаде почит на принцезата Дајана (ФОТО)

Кејт Мидлтон , војвотката од Кембриџ на доделувањето на наградите БАФТА во Лондон и годинава остана верна на дизајнерот Александер Меквин.

Во друштво на сопругот , принцот Вилијам , Кејт се појави во креација на Меквин на црвениот тепих. Војвотката изгледаше посебно убаво во белиот романтичен фустан и со подогната коса , за да се истакне кралскиот накит.

Тоа беше особено важно , зашто Кејт ги носеше обетките на покојната принцеза Дајана , која во 1997 загина во сообраќајна несреќа.

Според британските медиуми и нараквицата што ја носела Кејт во Ројал Алберт Хол , и припаѓала на Дајана , што е протолкувано како гест со кој сопругата на принцот Вилијам и оддава почит на неговата мајка.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер