Героски го повика Бајрами да се повлече од Антикорупциска поради баџанакот Џафери

Новинарот Бранко Геровски уште еднаш го повика Нури Бајрами членот на антикорупциската комсија и баџанакл на спикерот Џафери  да се повлече од функцијата . Според него тоа  е сериозен фелер во неговата кандидатура.Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

притисни ентер