Холивудската ѕвезда кој не старее ја откри својата тајна (ФОТО)

Легендарниот холивудски актер , 54 годишниот Роб Лоу со право го носи прекарот ,,Доријан Греј” , бидејќи со децении изгледа беспрекорно.

,, Никогаш не сум бил во подобра форма и изгледам подобро од кога било. Освен тоа , сум поискусен и попаметен , што доаѓа со годините. Кога ќе се погледнам во огледало , го гледам момчето кое наполни 28 години , но истовремено и помина многу работи. Се излекував од зависност од алкохол и се оженив со девојка со која сум и денеска во среќен брак.” , изјави актерот за списанието Men's Health.

. Тој вели дека за добриот изглед и здравјето е заслужна здравата исхрана и редовното вежбање.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Happy New Year everyone. May 2019 be filled with health, love and laughs. May we celebrate our similarities!

A post shared by Rob Lowe (@robloweofficial) on

,,Не им верувајте на момци кои велат дека изгкледот не е важен. Мажите сакаат да негираат дека се вообразени, а тоа е најголемата самобендисаност. Вели дека прв пат отишол во теретана во 1983 година , кога го снимал филмот ,,Аутсајдери” со Том Круз , за по три години дополнително да се набилда за потребите на филмот ,,Млада крв”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Comfy.

A post shared by Rob Lowe (@robloweofficial) on

,,Да не беше спортот не знам дали ќес е спасев од алкохолизмот. Вежбањето ми стана излез , лек против стрес , напнатост и повлеченост” , откри Лоу , кој од 1991 е во брак со Шерил Беркоф и има два сина на 23 и 25 годишна возраст.

Германци си го заборавиле новороденото бебе во такси

Родители си го заборавиле во такси штотуку роденото бебе, откако од болница стигнале во својот дом.

Како што соопшти полицијата од Хамбург , родителите забележале дека го заборавиле бебето дури кога стигнале дома. Кога увиделе што направиле , таткото потрчал по таксито , но таксистот не го забележал.

Со повици до такси компанијата не можеле да го лоцираат возилото. Возачот не бил свесен дека го вози бебето , па го паркирал автомобилот и заминал на пауза за ручек.

Потоа возел уште неколку километри за да превезе нов клиент , кој кога се качил во возилото , го забележал заспаното бебе. Потоа таксистот се јавил во полиција , од каде го споиле со испаничените родители ,за да си го земат заборавеното новороденче.

Како се крши скап Мерцедес на излез од автоперална? (ВИДЕО)

Секој не може да вози голем и скап автомобил , а тоа го докажа една жена зад воланот на скап Мерцедес.

На социјалните мрежи се појави снимка , која е тешко да се гледа. Една Американка при излегувањето од автопералната требало да сверти налево кон излезот.

Таа не само што не ја забележала големата стрелка , што ја упатувала каде да сврти , туку не го виде ниту бетонскиот ѕид пред неа. Кога излезе од автомобилот и виде што направила, се фати за глава.

Водителот на Евросонг во страстна прегратка со својот сопруг (ФОТО)

Зад сцената на Евросонг во Тел Авив водителот Аси Азар беше снимен како се бакнува со својот партнер Алберт Ескола.

Двајцата се во брак од 2016. и не ја кријат својата љубов,па Алберт на Инстаграм ја објави фотографијата од страстниот бакнеж зад сцената.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Always here, to support you! 😘 You nailed babe 👌🏻 pic by @shovalxxx

A post shared by Albert Escola Benet 😘 (@albertescola) on

,,Секогаш сум тука за да те поддржа. Растури , миличок.”,  напиша Алберт.

Аси , инаку е еден од јавните личности во Израел кој отворено призна дека е хомосексуалец , а неодамна објави и дека својот хонорар од водењето на Евросонг ќе го донира во организацијата Israeli Gay Youth.

притисни ентер