Скијачката шампионка Линдзи Вон заминува во пензија!?

Секси шампионката заминува во пензија. Големата победничка скијачката шампионка Линдзи Вон најавува крај на успешната и трофејна кариера!

Повредите ја тераат 33-годишната скијачка Линдзи Вон во пензија. Една од најуспашните и најпопуларни скијачки на сите времиња во светот, убавата Линдзи Вон викендов во Кортина Деампецо најверојатно ја извозе својата последна трка во фантастичната кариера  како скијачка. Повредите на колената ја оддалечуваат русокосата шампионка од скијачките патеки.

Убавата Американка дури не успеа да ја заврши супревелеслаломската трка во Италија.

Линдзи Вон која во Кортина има дури 12 победи по шест во спуст и супер велеслалом неуспехот на последната трка ја доведе до солзи.

-Сега е време да го слушам своето тело и ако треба да му кажам збогум на скијањето. Десното колено го оперирав четири пати, ми беа скинати надворешните вкрстени лигаменти на левото колено, двете нозе ми се во лоша состојба. Не знам ќе размислам уште неколку дена , но болката е огромна. Многу повреди успеав да надминам во кариерата, но сега тие ме стигнаа. Толку што не можам да скијам и во голем стил сезонава да ја завршам кариерата, како што се надевав, изјавила расплаканата Линдзи Вон по неуспехот во Кортина.

Атрактивната Линдзи покрај по успесите на скијачките патеки е позната и по своите провокативни изданија надвор од патеката. 

притисни ентер