Поради мала грешка на совозачот,автомобил пропадна во бездна (Вознемирувачко видео)

Многу малку е потребно за да се направи фатална грешка и да се загуби животот во бизарна несреќа.

Снимката е направена на планински пат во Пакистан . На неа се гледа како совозачот од непознати причини сака да излезе низ прозорец на автомобилот , што беше доволно возачот да ја изгуби концентарацијата и да пропадне со автомобилот во бездна.

Несреќата во која загинаа и возачот и совозачот се случи на пат кон планинскиот врв Толи Пир , висок 2 682 метри .

притисни ентер