Пронајдено девојче пo три месеци од убиството на нејзините родители

13 – годишната Џејми Клос се појави на 112 километри од местото на убиството на нејзините родители.

Девојчето од американската држава Висконсин е прогласена за исччезната по бруталното убиство на нејзините родители пред три емсеци . Била најдена вчера вечер по 87 дена од страшното убиство .

Ја нашла жена во гратчето Гордон , додека го шетала кучето и тоа 112 километри подалеку од нејзиниот дом.

Таму брутално беа убиени нејзините родители на возраст од 56 и 46 години , по што девојчето беше прогласено за исчезнато. Тие биле застрелани додека спиеле во еден часот по полноќ.

Девојчето побарало помош од жената , која заедно со неа се стрчала до првата куќа од каде повикале итна помош. Девојчето било изгладнето и запуштено , а на нозете имало преголеми чевли.

Луѓето од чиј дом се јавила ја прашале и за киднаперите , но девојчето преплашено рекло само дека ја грабнале во автомобил , по што жената ги препознала грабнувачите.

Девојчето им кажало дека ја заклучувале и криеле за да не може да се спаси , но не раскажало како им избегала. Полицијата соопшти дека еден од грабнувачите бил уапсен само 10 минути откако било најдено девојчето.

притисни ентер