,,Дожд” од пајаци во Бразил (ВИДЕО)

На југот на Бразил е забележана неверојатна појава и изгледа како пајаци да паѓаат од небото.

Според експертите , ваквата појава е честа во бразилската држава Минас Жераис кога е жешко и влажно времето . Иако изгледа како пајаците да паѓаат од небото , тие направиле огромна мрежа во која го фаќаат пленот.

Посебен вид пајаци плетат толку голема и тенка мрежи , што се создава оптичка илузија како да паѓаат од небото.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер