Го повлекле афродизијакот зашто бил многу делотворен

Замбиска компанија за производство на пијалок , што се рекламира во целиот свет како моќен афродизијак , го прекина производството.

Запреле да го произведуваат афродизијакот , откако маж од Уганда јавно се пожалил дека имал срцева аритмија и сексуален нагон што траел повеќе од шест часа.

Од компанијата Revin Zambia Ltd најавуваат отворање на интерна истрага за да утврдат што точно довело до ваквите проблеми.

Овој пијалок , кој е многу популарен во Замбија и во околните земји , а се рекламира и глобално , содржи ѓумбир и тонгкат , а рекламата за него се нарекува ,,седум часа” .

Властите во Уганда наредија заплена на сите количества на пијалокот и објави предупредување до населението.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер