Фабрегас и официјално оди во Монако

Сеск Фабрегас потпиша денеска договор со МОнако на три и пол години, така што и официјално го напушти Челзи.

Шпанскиот фудбалер во овој преоден период го поврзуваа со Милано , но 31 годишниот Фабрегас го одбра Монако поради својот поранешен соиграч , а сегашен тренер , Тиери Анри.

Фабрегас веднаш е регистриран така што би можел да заигра за Монако веќе овој викенд на натпреварот против Марсеј.

притисни ентер