Мицкоски бара предвремени избори

На прес конференција, по изгласувањето на уставните измени во Собранието, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски побара одржување предвремени избори. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер