Видео: Жена возач на автобус спаси бебе додека талкаше на улица

Возач на автобус спаси едногодишно дете во Милвоки кое босоного, по студено време одеше покрај улица.

Бебето старо 19 месеци, облечено во тенка облека, го забележала Ирена Ивиќ, Србинка по потекло, која го управувала градскиот автобус.

 Таа веднаш застанала и истрчала да го земе детето, кое незабележително излегло од дома.

 По преземањето, социјалните служби го сместиле во прифатен центар, а потоа го споиле со неговиот татко, откако наводно било утврдено дека мајката имала психички проблеми.

 Градските власти во одржале и прес конференција за да и оддадат признание на Ивиќ.

 Таа по тој повод само кусо се заблагодарила и рекла дека се нашла на право место во вистинско време, пренесува српскиот весник Блиц.

Луѓето прават чудни работи за да бидат славни на интернет (видео)

Девојка го излижа капакот од вц школката само за да биде славна на социјалните мрежи.

Девојка од Америка поставила видео на социјалните мрежи од кое на повеќето корисници им дошло да повратат. Девојката додека била во авион и летала кон Барселона влегла во тоалетот на авионот и се снимила како го лиже капакот од вц школката.

Погледнете:

Куче го изеде микрофонот (видео)

Новинарот постави прашање на кучето и тоа го изеде микрофонот.

Новинар правел репортажа за едно куче, и во моментот кога го проближи микрофонот пред кучето тоа го загриза микрофонот.

Погледнете го видеото:

Филиповиќ: Започна сезоната со крлежи

Високите температури за овој период од годината ги разбудија и инсектите.

На клиниката за кожни болести се почесто доаѓаат граѓани кои се со убоди од оси, пчели и крлежи.

Докторите апелираат алергичните граѓани на инсекти секогаш со себе да ја носат потребната терапија.

На оваа тема во вестите на Канал 5 Мирјана Мирчевска Јовановиќ разговараше со др. Дејан Филиповиќ од клиниката за кожни болести.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

притисни ентер