Видео - фото: Баба Мразица без гаќи!!

Најсексапилната борача на светот, атрактивната Лана Пери глумела баба Мразица без гаќички!!.

Кога убавата Лана ќе го подигне здолништето настанува хаос.

Лана мислела дека со ова видео може на Инстаграм, но веднаш го избришала шокирачкото видео!

Лана Пери е една од најпознатите борачки „ WWE“  федерацијата. Таа одлчила да отиде чекор понапред од своите колешки и да ги предизвика мажите за време на Новогодишните празници.

Русокосата Лана на социјалните мрежи објави видео на кое е облечена како Баба Мразица, што наишло на воодушевување кај нејзините фанови.

!.

Лана во еден миг како случајно го подигнува здолништето и го врти задникот за да може добро да се забележи дека не носи гаќички.

Атрактивната спортистка инаку редовно на социјалните мрежи објавува провокативни фотки на кои во преден план најчесто е нејзиниот секси задник.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hackers I have one last offer for you ..... KISS MY ......

A post shared by CJ Perry (@thelanawwe) on

Најмоќниот и најбрзиот автомобил на Форд - Shelby GT500 (видео)

Форд во оваа првата половина на јануари на саемот за автомобили во Детроит го претстави најмоќниот и најбрзиот сериски автомобил Мустанг.

Како што изјавуваат од Форд, за погонот на овој автомобил употребен е 5.2 литарски V8 со компресор, а моторот произведува повеќе од 700 коњски сили.

Според фабричките податоци, Shelby GT500 е во состојба од место до 96 километри на час да забрза за само околу 3 секунди, додека 400 метри поминува за нешто помалку од 11 секунди.

Форд ја најави продажбата на овој монструозен Мустанг на почетокот на оваа есен.

Викендов целосно затемнување на месечината и феномен на ,, Супер Месечина“

Викендов ќе се случи многу редок феномен од една страна на целосно затемнување на Месечината а од друга, на Супер Месечина.

- Американскиот астрофизичар Патрик Хартиган изјави дека тоа ќе биде интересно бидејќи ќе се случи и Супер Месечина и целосно затемнување на месечината додавајќи дека затемнувањето ќе трае многу долго, околу еден час.

Затемнувањето ќе почне в недела вечерта или в понеделник рано наутро во зависност од тоа на кој дел од земјата ќе се набљудува овој феномен.

Феноменот ќе може да се види  во северна и Јужна Америка, на Гренланд, Исланд, Ирска, Велика Британија, Норвешка, Шведска, Португалија, но и на брегот на Франција и Шпанија.

Другиот дел од Европа ќе има само делумен поглед.

Наредното целосно затемнување на Месечината се предвидува за мај 2021 година.

Актерката Бети Вајт го прослави 97. роденден играјќи покер

Комичарката Бети Вајт го прославии 97. роденден со торта и играјќи покер со пријателите.

Вајт, која е најпозната по  улогата Роуз Нуланд во серијата „Златни девојки“, снима и денес филмови и реклами.

Таа е запишана во Гинисовата книга на рекорди како жена со најдолга телевизиска кариера во историјата.

Вајт на прашањето на што се должи нејзината долговечноста и виталноста одговори – „на вотка и хот дог“.

притисни ентер