Нови обвинувања за Кристијано Ронадло, не е само силувач туку е и насилник !?

Поранешната девојка со сериозни обвинувања за Кристијано Роналдо.

Британската манекенка Џесмин Ленерд влегува со нови обвиненија во скандалот кој изминатите неколку месеци го следи најдобриот фудбалер на Јувентус Кристијано Роналдо.

Манекенката Џесмин претходно во британските медиуми се фалеѓе дека пред десетина години била во „шема“ со Крисијано, врската била кратка. Наводно потоа тие двајца останале во добри односи и повремено биле во контакт. Меѓутоа откако беше објавено дека Кристијано Роналдо наводно ја злоставувал Американката Кетрин Мајорг, Џесмин ја сменила „плочата“.

Таа сега тврди дека Роналдо е „психопат и насилник“ и предупредила дека на социјалните мрежи ќе објави видеа кои тоа ќе го потврдат. Медиумите веднаш ги пренеле овие нејзини информации, а Џесмин истакнала.

Никој не знае каков е тој навистина. Кога би дознале половина од работите што тој ги прави  би биле запрепастени. Сепак, вистината секогаш излегува на виделина, напишала Џесмин.

Британската манекенка прво објавила дека Роналдо и претел со „осветничка порнографија“ односно дека на нејзиниот татко ќе му испрати експлицитни фотографи кои што ги поседува. На овие предупредувања Џесмин напишала.

-Кога се скаравме, ми рече дека неговите луѓе ќе ме киднапираат, убијат и исечат на парчиња и ќе ме фрлат во река. Јас имам докази за сите овие тврдења, пишува Џесмин.

ПР тимот на Кристијано Роналдо веднаш ги отфрлил овие обвинувања од британската манекенка и реалите ѕвезда.

Џесмин Ленард пак неколку часа потоа ги избришала сите објави од социјалните мрежи.

За еден месец на видео игри се потрошени девет милијарди долари

На порталот SuperData Research  на компанијата Nielsen објавени се податоци според кои играчите на видеоигри во светот само за додатоци во мај годинава потрошиле речиси девет милијарди долари.

Во мај играчите на видеоигри и дигитални додатоци поврзани со нив потрошиле 8,7 милијарди долари. Иако се чини дека сумата е невериојатно висока , тоа е за 4 проценти помалку отколку во мај минатата година. Причината е пад на потрошувачката на мобилните игри за шест проценти , кои имаат поголем удел отколку игрите на компјутер и конзоли заедно.

На компјутерските платформи и натаму доминиора League of Legends , додека на второ место се најде Dungeon Fighter Online, која е популарна во азиските земји. Потоа следува кинескиот MMORPG Westward Journey Online II, а по неа и другите игри популарни на западниот пазар.

Од игрите на конзоли најпопуларни се оние на Fortnite и FIFA.Втората е значително падната во однос на играчите минатата година , што се смета дека е поради светското првенство во фудбал во Русија.

На мобилните платформи играчите најмногу пари издвоиле за играта Honour of Kings, а потоа за Perfect World, Candy Crush и  Clash of Clans.

Лансирана ракета со 24 сателити , што во вселената носи и пепел на покојници (ВИДЕО)

Американската компанија SpaceX денеска ја лансираше во вселената својата најгоелма ракета ,,Фалкон Хеви” опремена со вселенски атомски часовник и соларно јадро.

Ракетата во вселената понесе 24 сателити , како и капсула со пепел на 150 покојни луѓе. Ова е прв ваков лет на компанијата на милијардерот Илон Маск , како дел од мисијата на Министерството за одбрана на САД. Еден од сателитиите што ги носи ,,Фалкон Хеви” на себе го има атомскиот часовник на НАСА ,,Deep Space” , што би требало да го смени начинот на навигација низ вселената.

Леталото носи и капсула во која има пепел од 150 покојници , чии семејства сакале тие да почиваат во вселената.  

Според Маск , ова било нивното најтешко лансирање. Вели дека сателитите требало да бидат поставени во три различни орбити и биле потребни неколку часа за да ги ослободат. Прв пат ракетата Фалкон Хеви е лансирана во февруари 2018 година.

Кучето Фрида , симбол на спасот на Мексико , замина во пензија (ВИДЕО)

Кучето Фрида , женка на лабрадор ритривер отиде во пензија од спасувачката служба на Мексико , а стана светски популарна по извлекувањето преживеани во земјотресот во 2017.

На посебна свеченост во чест на Фрида , воената морнарица на Мексико и подари посебна играчка , за да и бидат интересни пензионерските денови. Фрида годинава ќе наполни десет години полноправно членство во мексиканската спасувачка служба и има наполнето 70 човечки години.

Таа стана симбол на андежта на Мексиканците , откако вадеше преживеани по земјотресот на 19 септември 2017 година , кога загинаа над 300 лица. Таа за време на акцијата најде 12 преживеани под урнатините , како и 41 тело на загинати.

Учествуваше и во меѓународни мисии по земјотресите на Хаити и во Еквадор .

притисни ентер