Најпозната светска спортска двојка, Ана и Бастијан на насловната страница на „Вог“

Најпозната светска спортска брачна двојка, екс тенисерката Ана Ивановиќ и фудбалерот Бастијан Швајнштајгер ќе се појави на насловната страница на германското издание на магазинот „Вог“.

Некогашната најдобра светска тенисерка Ана Ивановиќ иако во 2016 го напушти белиот спорт се уште е интересна за медиумите. Ана која неодамна стана амбасадорка на УНИЦЕФ поради складниот брак има многу што да каже во медиумите за мирниот брачен живот.

Прекрасната Ана и некогашниот капитен на германската фудбалска репрезентација, Бастијан Швајнштајгер кој е се уште активен како фудбалер во Америка се во брак од 2016 година, во 2018 година го добија и првото дете.

Во февруарското издание на Вог заљубениот брачен пар ја открива тајната на нивниот складен заеднички живот.

„Кога ќе ја пронајдете љубовта на својот живото секако дека мора да постои љубов, но покрај тоа подеднакво се значајни и почитувањето и разбирањето меѓу сопружниците“, изјавила Ана.

Во промотивното видео на јутјуб Ана изјавила дека крај својот сопруг се чувствува сигурно, а Бастијан наведува дека најмногу сака да го минува времето со Ана и нивниот син.

Фото: Кучето на семејството Бекам има Луј Витон ќебе!!

Домашниот миленик, кучето Оливија е шестиот член на познатото семејство Бекам.

Медиумите се навикнати да ги гледаат членовите на семејството на славниот англиски фудбалер Дејвид Бекам во разни луксузни и скапоцени изданија. Но, сега во луксузно издание се појави и кучето на Бекамови.

На социјалните мрежи е објавена фотографија на која може да се види Оливија покриена со ќебе Луј Витон.

Галеничето на Дејвид и Викторија е замотано во ќебе кое чини дури 4600 долари.

Кучето Оливија од 2015 година е член на семејството Бекам, тоа дури има и свој Инстаграм профил.

За луксузниот третман кон Оливија покажува и фактот што Бекамови плаќаат специјален тренер кој го води кучето на прошетка, за околу 50 евра на час.

Ужас во Австралија – голем питон сакал да изеде момче на спиење

Родители на 14 годишно момче , кои живееле во зафрлено место во Австралија , ги разбудиле страшни врисоци на нивниот син.

Дотрчале во неговата соба и виделе змија долга три метри , како се обидува да го изеде детето. Питонот бил замотан околу раката на детето и ги зарил забите во дланката.

,,Сакаше да му ја изеде раката.Се боревме со змијата , но колку повеќе ја влечевме , забите влегуваа се подлабоко. ” , раскажува мајката Ема Џексон за австралиската телевизија АБЦ.

На крај мајката зграпчила детска касичка во облик на птица, и ја забила на змијата во устата, а таткото силно ја повлекол главата на змијата и го спасиле детето.

Мајката вели дека речиси секојдневно во нивното место во Квинсленд се соочени со змии , па ги учат децата да не се плашат од нив , но оваа била навистина голема и агресивна.

Детето било префрлено во болница , каде и покрај преживеаниот ужас рекло деке на се плаши од змии , но во иднина ќе биде повнимателен.

Жена чудно одела низ аеродром , полицајците се шокирале кога виделе што носи под здолништето

Шеесет годишна жена ги шокира полицајците , на кои им било сомнително нејзиното одење низ аеродромската зграда Шуиту , на Тајван.

Жената се враќала од Кина и патувала на островот Кинмен на Тајван. Полицајците забележале дека чудно се движи и и рекле да седне за да ја претресат . Кога и го дигнале здолништето , виделе страшна глетка.

Во мали вреќички носела 24 живи скокајглувци. Животните и биле закачени околу бутовите. На полицајците им рекла дека ги купила глувчињата во продавница за домашни миленичиња во Кина и им ги носи на пријателките за подарок.

Полицијата сепак смета дека жената е дел од организирана мафија , која вршела проверка какви се безбедните системи на аеродромот.

Најлошо во целата приказна поминале малите животинчиња , кои биле убиени по запленувањето.

притисни ентер