,,Заминувањето на Раиконен од Ферари е удар за сите нас”

Шефот на мотоспорт на Мерцедес, Тото Волф смета дека заминувањето на Кими Раиконен од Ферари е ,,удар за сите во Формула 1”. 

Таков интересен карактер и квалитетен возач веќе ќ нема во болид кој е подготвен за победа , смета Волф.

По пет години во Ферари , Раиконен премина во Саубер , откако тимот се реши за младиот Шарл Леклерк , а Финецот се префрли во деруг тим зашто ,,ужива во возење”.

,,Мислам дека тоа што Кими веќе не е во болид што може деа победеи, менува многу во Ф1”. , вели деиректорот на Мерцедес.

притисни ентер