Нови 48 волонтери на мировниот корпус дадоа заклетва

Четириесет и осум волонтери на мировниот корпус денеска дадоа официјална заклетва пред американскиот амбасадор Џес Бејли. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер