Потпишан договор за државна помош со швајцарската компанија Баумер

Погонот на швајцарската компанија „Баумер“ е во завршна фаза. Новата фабрика за индустриски сензори чии темели во ТИРЗ зоната беа поставени летово ќе стартува веќе во март следната година. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер