Мицкоски: Полицијата упаднала во домот на петнаесетина активисти на ВМРО-ДПМНЕ

Полицијата минатата недела упаднала во домот на петнаесетина активисти на ВМРО ДПМНЕ со специјалци и огнено оружје обвинува на фејсбук статус лидерот на партијата Христијан Мицкоски,МВР веднаш ги демантираше обвинувањата . Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер