Фолксваген откри што ќе им направи на илjадниците откупени дизел автомобили

Над 350 000 дизел автомобили на Фолксваген сега се дел од најголемите автомобилски гробишта не само во САД , туку и во светот.

Илјадниците откупени дизел автомобили на Фолксваген во моментот собираат прашина на 37 плацови низ САД. Наскоро овие автомобили ќе тргнат на пат кон новите купувачи.

Пред тоа , стручни лица од Флксваген ќе ги преконтролираа возилата за да видат дали меѓу нив има и такви , кои може да се преуредат и повторно да се продаваат. Сите останати ќе бидат отпишани и испратени на рециклирање.

Портпаролот на Фолксваген изјави дека полека , во мали серии ќе се враќаат дизел моторите на пазарот , со тоа да не предизвикаат пад на цените или дополнителни тензии по скандалот со издувните гасови и повлекувањето од продажба на илјадници дизел автомобили во Европа и САД.

Преубавата манекенка ги воодушеви своите фанови

Таа се прослави како заштитно лице на познатиот бренд  „Викторија Сикрет“

Преубавата манекенка Роми Стријд ги воодушеви своите фанови ширум светот со новите атрактивни фотографии. Оваа убавица од ден во ден станува се повеќе популарна. Дефинитивно никој не може да остане рамнодушен на нејзината убавина.

Крај за „McLaren 600LT“ после една година произведување

Како што најавија од компанијата „McLaren“ после една година е окончано производството на моделот „600LT“ и на тој начин го прават овој модел уште по ексклузивен.

Последните примероци од овој модел го напуштија погонот за производство и со тоа „McLaren“ заврши уште еден успешен дел од својата историја.

Видео: Најдолгиот зиплајн на светот

На планината Јебел Јаис во Обединетите Арапски Емирати, се наоѓа најдолгиот зиплајн на светот. Долг е скоро три километри.

На овој зиплајн можете да достигнете брзина од дури 170 Км/ч, погледнете во видеото како тоа изгледа во пракса.

притисни ентер