Масакр во Охајо- Убиено осумчлено семејство на фарма за марихуана

Тела на осум членови на исто семејство се најдени на фарма за марихуана , а за убиството се сомничат четири члена на друго семејство.

Осум лица на возраст од 16 до 44 години се најдени мртви во лертири различни куќи во округот Пике . За нивното убиство денеска се уапсени 47 годишниот Џорџ Вагнер III и неговата сопруга 48 годишната Ангела Вагнер , како и синовите , 27 годишниот Џорџ и 26 годишниот Едвард.

Тие се сомничат не само за убиство , туку и за завера, корупција , прикривање докази и попречување на правосудството. Џејк Вагнер бил дечко на една од жртвите , со која во време на убиството го делел старателстовто над нивната ќерка. Таа била најдена во кревет со нејзиното бебе старо само четири дена. Бебето преживеало , како и уште две мали деца најдени на фармата , едно од шест месеци , а другото на три годишна возраст.

Сите жртви загинале од прострелна рана , а убијците ги следеле и ги знаеле нивните навики и секојдневното движење. Една од жртвите била застрелана дури девет пати. На три од четирите места на злосторството била најдена марихуана. Мотивот не е познат , но се претпроставува дека се однесувал на старателството врз бебето .  

Убиствата се случиле во 2016 , а од тогаш семејството Вагнер негирало каква и да е поврзаност со настанот , па дури и јавно објавувале дека тие се жртви на малтеретирање од полицијата.

Неодамна се омажи за 300 години стар дух, а сега бара развод (видео)

Аманда Тиг, која ред 10 месеци се омажи за духот на Џек Спероу, наводно стар 300 години, сега бара да се разведе од него.

Аманда (46) од Дрогеда во Ирска, пред помалку од една години наводно се омажила духот од Хаити. Сега сака да се разведе бидејќи како што изјавила неколку пати завршила во болница поради “сексуалните односи“ со него.

Таа наводно уште во јуни била хоспитализирана поради сепса, а не разговара со Џек цели шест месеци.

Духот на Џек Спероу (инаку лик од филм кој го толкува Џони Деп во филмот „Пиратите од Карибите“) наводно го запознала уште во 2014 година. Еднаш се уплашила дека останала бремена откако имала со него “сексуални односи“. За ова неодамна зборувала и во емисијата „ITV’s Loose women”, пренесува „Индепендент“.

Парот бил венчан во интернационалните води долж брегот на Ирска, а наместо Џек, судбоносното “да“ го изговорил нејзиниот личен пророк.

Платила скоро шест илјади фунти за да го промени своето презиме во Спероу.

За да личи што повеќе на Џони Деп од споменатиот филм, Аманда направила исти тетоважи, вметнала златни заби и се шминкала исто како актерот. Бидејќи сличноста со ликот од филмот била голема, некое време работела и како имитатор на Џек Спероу.

„Чувствувам дека е време сите да дознаат дека мојот брак е завршена“ –напишала неодамна на социјалните мрежи.

Аманда навела и дека љубовната врска со духовите не е нешто со што “можете да си играте“.

Сепак, таа не открила поради што точно сака да се разведе.

 

Секогаш гламурозната Џенифер Лопез (фото)

Се во врска со популарната Џеј Ло е гламур и Холивуд.

Црвениот тепих на премиерата на филмот „ Second act New York“ дефинитивно мина во знакот на гламурозната латиноамериканка.

Лопез на филмската премиера се појави во гламурозен пинк фустан со тантела, потпишан од дизајнерот Џанбастита Вали. 

Фустанот е комбинација на коктел и балски, предната страна ги открива нозете , а позади има огромен тул.

Таа и официјално е најубавата жена на светот: Избрана „Мис универзум“ за 2018 година (видео)

Во недела навечер во Бангкок беше одржан изборот на „Мис универзум“.

За најубава жена на овој избор на „Мис универзум“ беше одбрана мис Филипини, Катриона Магнајон Греј.

Оваа 24 годишна убавица родена е во Квинсленд од татко по потекло Шкотланѓанец и мајка Филипинка.

Катрион ја следат преку половина милион луѓе на Инстаграм, а позната е како ТВ водителка и модел.

 

За прва придружничка беше избрана мис Јужна Африка, Тамарин Грин, а втората придружничка беше мис Венецуела, Стефани Гутиерез.

притисни ентер