Холивудски актер во уште едно шокантно издание (ФОТО)

Познат холивудски актер уште еднаш ја шокира јавноста , откако беа објавени фотографии како го храни кучето во ресторан како да е бебе.

Папараците на Беверли Хилс го уловија познатиот актер Мики Рурк во необично издание.  Актерот ручаше со своето кученце , облечен во тренерка и со торбичка Луј Витон.

Како што се гледа на фотографите Мики се одбнесува кон кученцето како кон бебе и го храни со лажиче , додека кученцето седи на столче за бебиња.

Освен облеката и однесувањето кон кученцето , таблоидите ја забележуваат и чудната фризура на Рурк . Се чини дека актерот се пдвргнал на трансплантација на косата или пак носи перика или тупе.

Секогаш гламурозната Џенифер Лопез (фото)

Се во врска со популарната Џеј Ло е гламур и Холивуд.

Црвениот тепих на премиерата на филмот „ Second act New York“ дефинитивно мина во знакот на гламурозната латиноамериканка.

Лопез на филмската премиера се појави во гламурозен пинк фустан со тантела, потпишан од дизајнерот Џанбастита Вали. 

Фустанот е комбинација на коктел и балски, предната страна ги открива нозете , а позади има огромен тул.

Таа и официјално е најубавата жена на светот: Избрана „Мис универзум“ за 2018 година (видео)

Во недела навечер во Бангкок беше одржан изборот на „Мис универзум“.

За најубава жена на овој избор на „Мис универзум“ беше одбрана мис Филипини, Катриона Магнајон Греј.

Оваа 24 годишна убавица родена е во Квинсленд од татко по потекло Шкотланѓанец и мајка Филипинка.

Катрион ја следат преку половина милион луѓе на Инстаграм, а позната е како ТВ водителка и модел.

 

За прва придружничка беше избрана мис Јужна Африка, Тамарин Грин, а втората придружничка беше мис Венецуела, Стефани Гутиерез.

Еве како изгледаше првиот туристички излет во вселената (видео)

Ричард Бренсон успеа – ги испрати првите туристи во вселената.

Леталото на Вирџин, „Вирџин Галактик (Virgin Galactic), со патничкиот вселенски брод „Space Ship Two“ успешно полета од американската пустина Мохаве, досегнувајќи 80 километри над Земјата и им овозможи на двајца патници да доживеат безтежинска состојба и да ја видат Земјата од поинаква перспектива.

Како изгледал целиот лет, погледнете во снимката која ја објави „Вирџин“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

So @RichardBranson, we’re taking you to space. 🚀🌎

A post shared by Virgin Galactic (@virgingalactic) on

притисни ентер