Сега и официјално: Згодниот актер и убавата пејачка ја потврдија врската

Половина година после разводот од сопругата актерот Ченинг Тејтум е во среќна врска со пејачката Џеси Џеј.

Иако за нивната врска досега само се шпекулираше, изгледа дека тие на овој начин ги потврдија гласините.

Имено, Џеси Џеј на Инстаграм објавила видео-снимка од лондонската премиера на претставата „Magic Mike”, во која глуми Ченинг.
foto: Instagram

Актерката го означилa Ченинг во видеото, му честитала, а на останатите им порачала дека ова не смеат да го пропуштат.

Досега се се темелеше на гласини и на зборови на очевидци, а ова е прв пат некој од нив двајца на некој начин да ја потврдат врската.

Секогаш гламурозната Џенифер Лопез (фото)

Се во врска со популарната Џеј Ло е гламур и Холивуд.

Црвениот тепих на премиерата на филмот „ Second act New York“ дефинитивно мина во знакот на гламурозната латиноамериканка.

Лопез на филмската премиера се појави во гламурозен пинк фустан со тантела, потпишан од дизајнерот Џанбастита Вали. 

Фустанот е комбинација на коктел и балски, предната страна ги открива нозете , а позади има огромен тул.

Таа и официјално е најубавата жена на светот: Избрана „Мис универзум“ за 2018 година (видео)

Во недела навечер во Бангкок беше одржан изборот на „Мис универзум“.

За најубава жена на овој избор на „Мис универзум“ беше одбрана мис Филипини, Катриона Магнајон Греј.

Оваа 24 годишна убавица родена е во Квинсленд од татко по потекло Шкотланѓанец и мајка Филипинка.

Катрион ја следат преку половина милион луѓе на Инстаграм, а позната е како ТВ водителка и модел.

 

За прва придружничка беше избрана мис Јужна Африка, Тамарин Грин, а втората придружничка беше мис Венецуела, Стефани Гутиерез.

Еве како изгледаше првиот туристички излет во вселената (видео)

Ричард Бренсон успеа – ги испрати првите туристи во вселената.

Леталото на Вирџин, „Вирџин Галактик (Virgin Galactic), со патничкиот вселенски брод „Space Ship Two“ успешно полета од американската пустина Мохаве, досегнувајќи 80 километри над Земјата и им овозможи на двајца патници да доживеат безтежинска состојба и да ја видат Земјата од поинаква перспектива.

Како изгледал целиот лет, погледнете во снимката која ја објави „Вирџин“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

So @RichardBranson, we’re taking you to space. 🚀🌎

A post shared by Virgin Galactic (@virgingalactic) on

притисни ентер