Единствена колекција на автомобили – десетици бели Поршеа (ВИДЕО)

,,Белата колекција” на Порше , која се наоѓа на тајна локација , изгледа целосно нестварно , и тоа не само за љубителите на овие луксузни автомобили.

Сите љубители на автомобили останаа восхитени од колекцијата на Порше од сите генерации , кои се во бела боја. Во колекцијата има 65 изложени автомобили , кои се поставени во исто така бела просторија.

Анонимниот сопственик на колекцијата , најверојатно Американец, ги има моделите 911 , но и атрактивните 959.

Изложени се и хипер автомобилите 918 Спајдер , Карера ГТ , како и неколку Поршеа од моделот 356.

Освен автомобили во ,,Белата колекција” може да се видат и историски предмети поврзани со Порше , како и оригиналната документација на автомобилите.

Во колекцијата се изложени и оригинални постери , како и облека и патнички торби со ознаката на Порше , како и книги . Во колекцијата има дури и велосипеди произведени од Порше.

Згасна производствот на уште една легенда

Мицубиши најави дека по 37 години , во август годинава ќе го произведе последниот примерок на легендарниот Пајеро.

Во текот на 37 години постоење , Пајеро се стекна со имиџ на неприкосновен теренец , а стекна и култен статус меѓу љубителите на овој вид возила. Последната шанса за купување на овој теренец ќе го имаат јапонските потрошувачи , кои ќе имаат самно 700 примероци.

Последната серија од овој теренец ќе се нуди по цена од 36 200 евра.  За оваа цена сопствениците ќе добијат моќен дизелаш со 190 кс и 441 Нм.

Додатоците како прекривка на резервното тркало , отвор на покривот и заден спојлер ќе бидат надворешни знаци на препознавање , додека внатре ги очекуваат кожни седишта , кои се поместуваат на електричен погон.

Сите купувачи на последнатас ерија на Пајеро ќе добијат и посебен рачен часовник изработен од Ситизен.

Хали Бери објави фотографија од када

Актерката Хали Бери ги воодушеви фановите кога објави фотографија додека гола лежи во када.

Многумина од фановите , покрај комплиментите за Хали , поставија прашање – кој ја фотографирал славната актерка , која не е официјално во врска. Хали минатата недела објави фотографија сос феноменално деколте , иако има полни 53 години , а сега објави уште поатрактивна фотографија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It’s been a really long day, but still making time for #SelfCareSunday with my bubble bath 🛁 💋

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Таа има над 5 милиони фанови на Инстаграм , така што голем број шпекулираа кој би можел да слука ваква интимна фотографија. Некои сметаат дека би можелка да биде 11 годишната ќерка , додека други шпекулираа дека сепак убавата Хали има ново момче.

Во секој случај , само за првите 24 часа , фотографијата доби 185 000 лајкови.  

Австралијците го добија најглупавиот разбојник на светот (ВИДЕО)

Полицијата во австралиската држава Квинсланд е во потрага по разбојник , кој ограбил бензинска пумпа со закана со пиштол.

Разбојникот влегол на бензинската во местото Кабултер околу 23.30 часот со торба на главата од блискиот супермаркет. Со торбата се обидел пред камерите да го сокрие својот идентитет.

Вработената под закана со пиштол му ги дала парите и цигарите што ги побарал крадецот. Но , но еден момент , за да ги стави некаде цигарите , разбојникот ја тргнал торбата од глава и се покажал пред камерите.

По тоа , полицијата лесно го идентификувала , па дури во потерницата дала опис и на неговите сини очи.

На австралиските социјални мрежи овој крадец веќе е прогласен за најглупав на светот или само за ,,крадец на годината”.

притисни ентер