Авторите на морбидната компјутерска игра завршија на суд (ВИДЕО)

Полскиот институт за паметење на народите поднесе кривична пријава против украинските автори на видео игра , во која се оживува концентрациониот логор Аушвиц.

Играта The Cost of Freedom - A game about Polish Death Camps, која се одвива во Аушвиц има морбидни опции за играчите кои може да бидат нацистички офицери и да убиваат затвореници.

Пријавата пред опбвинителстовото во Варшава ја поднесе претседателот на Институтот , Јарослав Шарек, кој се занимава со истражување и документирање на злосторствата на нацизмот и комунизмот , како и воените злосторства против Полјаците.

Според обвинителството во играта се навредуваат Полјаците , а се промовира фашизмот и нацизмот. За вакви дела во Полска следува затворска казна од три години .

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер