,, Денеска убив девојка” – шокантна изјава на Мадона

Поп кралицата Мадона го шокира светот со објавата на Инстаграм дека извршила тешко злосторство.

,,Денеска убив некого. Ја убив девојката што премногу се грижеше. Убив наивна девојка. Убив девојка која наоѓаше изговори за непочитување. Убив девојка која веруваше во глупости. Ја убив девојката која бев јас.” , напиша Мадонa.

Откако ги шокира фановите со оваа објава , Мадона допиша и објаснување. ,,Млада месечина во Шкорпија. Време е да се ослободам од работите кои не се важни , како што е мислењето на други луѓе. Нека почен љубовната револуција.”, објасни Мадона, откако јавноста се шокира од нејзината објава.  

Што и се случило на актерката Кејти Холмс ? (ФОТО)

Познатата холивудска актерка е снимена во Њујорк , каде шета по улиците со размачкана шминка и во нечист стар капут.

Иако Кејти Холмс е позната по тоа дека во слободното време се облекува и изгледа запуштено , сепак ги изненади своите фанови со фотографиите направени оваа недела во Њујорк.

Таа изгледа целосно исцрпено , додека во вторникот наутро излегува од такси. Носи чаша со кафе , нема фризура , со размачкана шминка и со подочници.

Кејти е облечена во тренерка и со стар капут , кој има дамки на грбот. Актерката се врати во Њујорк , откако последните неколку месеци ги помина во Њу Орлеанс , каде изнајми куќа со момчето Џејми Фокс , а таму заедно снимале филм.

Се шпекулира дека по петгодишната врска, планираат зимска венчавка во Париз.

Манекенки се разиграа на плажа во Мајами (ФОТО)

Канадската манекенка Даниела Кнудсон (29) е снимена во друштво на својата пријателка Јелена Цикоја на плажа во Мајами.

Девојките се забавуваа на плажата во друштво на кученцето на Јелена, Цали.

Даниела е позната манекенка со кампањи за познати модни брендови како H&M-a и Guess, а снимаше и едиторијали за магазините Sports Illustrated, Elle и Glamour.

Таа е девојка на познатиот тенисер Милош Раониќ . Јелена Цикоја е позната блогерка , родена во Штутгарт , а со партнерот Џое Вир , живее во Њујорк.

притисни ентер