Видео: Ги гледате ли гаќичките на тенисерката?!

Ѕвезда на тенискиот турнир во Токио годинава беше победничката Каролина Плишкова. Но, и убавата и сексапилна Италијанка Камила Џорди.

Причина поради која и понатаму се зборува за настапот на убавата камила е најзиниот стајлинг.

„Жешката“ Италијанка  во Токио на мечот против Викторија Азаренка настапи во кратко  розово здолниште под кое не можеша да и се видат гаќичките.

Канибал сам се пријавил во полиција – му здодеало да јаде човечко месо(ВИДЕО)

Двајца мажи вчера се осудени на доживотен затвор поради канибализам.

Судијата Петер Олсен го нарече злосторството ,,ужасно” и ги осуди двајцата Африканци на возраст од 33 и 32 години на доживотна казна затвор , бидејќи ја убиле и јаделе 24 годишната Жанет Хлатсвајо.

Едниот од нив се занимавал со традиционална медицина и сам се пријавил во полиција во јужноафриканскиот град Есткорт и на полицајците им предал вреќа во која имало човечка нога и рака и им рекол дека му здодеало да јаде човечко месо.

Полицајците не можеле да поверуваат , па тој ги однел кај него дома и им покажал и други делови од човечки тела. Полицијата на почетокот уапсила седиммина , за потоа да бидат покренати обвиненија пшротив двајца.

Во Јужноафриканската Република не е опредвидена казна за канибализам , но може да се изрече казна за касапење или поседување делови од човечко тело.

Маќеа од пеколот – Го изгладнувала и мачела својот 5 – годишен посинок (ФОТО+ВИДЕО)

Мајка на седум деца од Тексас е осудена на 28 години затвор , зашто го изгладнувала својот 5 годишен посинок , го терала да носи пелени и да спие во шкаф.

37- годишната Тами Блајмаер од судот во Тексас е прогласена виновна за измачување дете . Таа го изгладнувала сега 9 годишниот Џордан , кого го принудувала да спие во мало шкафче , кое самата го нарекувала ,,шкафчето на Хари Потер”.

Докторите сведочеле дека Џордан имал само 13 килограми и за малку ќе умрел од глад. Неговиот татко за истото дело пред две години е осуден на 15 години затвор.

Страшниот случај бил откриен во февруари 2015 , кога во полицијата случајот го пријавил еден од полубраќата на Џордан, кој тогаш имал 16 години. Маќеата тогаш била бремена и кога дознала дека е откриена , го зела Џордан и се скрила во мотел. Полицијата ја нашла според сигналот од нејзиниот мобилен , го зеле детеот и го однеле во болница.

Таму докторите утврдиле дека детеот е страшно потхрането и злоставувано , слично како во концентрационен логор. Да не бил спасен тој ден , ќе умрел за неколку дена , велат докторите. на детето не му било дозволено да јаде со другите членови на семејството , туку му фрлале по папче леб во шкафот. Таткото дури и го дрогирал за да не се слуша кога имале гости.

Децата посведочиле дека повеќе пати родителите му ја ударале главата на Џејсон од ѕид. Џордан бил вратен на неговата биолошка мајка , а децата на Блајмаер се под социјална грижа , додека бебето е дадено во семејстов за посвојување.

Легендарниот рокер со шокантна изјава (ВИДЕО)

Легендарниот Кит Ричардс ја шокираше јавноста со изјавата дека веќе не пие.

Познатиот член на ,,Ролинг Стоунс” во синоќешното интервју рече дека престанал да пие. Ова е навистина шокантно ако се знае начинот на живот на познатиот гитарист и неговите славни забави и пијанки. Во интервју за магазинот ,,Ролинг Стоун” тој рече дека повремено може да испие по чаша или две вино или пиво.

,,Се заситив. Време беше да престанам.” , изјави 74 годишниот рокер. Вели дека му било интересно да свири трезен на неодамнешната европска турнеја.

Го пофали и неговиот колега , Рони Вуд , кој самиот пред една година се откажа од својот порок – пушењето цигари. Тие двајцата по повеќе децении станаа вистински промотори на здрав живот.

,,Ние сме во седумдесетите години , но ,,растураме” како да имаме четириесет.” се пофали Вуд.

притисни ентер