Шест години сам – која е девојката со Том Круз?

Том Круз не бил во сериозна врска од 2012 ,кога се раздели од Кејти Холмс.

Деновиве 56 годишната холивудската ѕвезда е виден во друштво со мистериозна плавокоса девојка. Зад себе Том Круз има три брака, но не се предава.

Деновиве во Лос Анџелес е фатен во друштво со непозната девојка , иако подобро упатените велат дека станува збор за негоцвата асистентка.

Со оглед на фактот дека Круз шест години не бил во никаква посериозна врска , по разводот со Кејти Холмс , со која има 12 годишна ќеркичка , Сури , секое појавување во јавноста во женско друштво не поминува незабележано.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер