Повеќе од 20 приведени, најмалку двајца повредени во протестите во Солун

Десетици приведени и неколкумина повредени е билансот од вчерашните инциденти во Солун, по протестот против договорот од Преспа. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер