Во Солун почнува 83. саем, најавени протести против Ципрас

Солун денеска е под силни безбедносни мерки, во пресрет на свеченото отворање на 83. Саем предвидено за 19 часот, но и за низата најавени протести, од кои еден и против договорот од Преспа. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер