СПЦ: Македонците се „неиспилени Северномакедонци“, а Македонија измислена државичка

Српската православна црква буквално му се закачи на врат на вселенскиот патријарх Вартоломеј, особено по последната одлука на Архиерејскиот собор на Вселенската патријаршија да може да дава афтокефалност на цркви без согласност на другите цркви. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер