Мицкоски: Наредната недела ќе заседава ЦК и ИК

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека се уште прават консултации и дека во текот на идната недела, на Извршен и Централен комитет партијата ќе гради став како да се постави во однос на референдумот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер