Аселборн: Датумот за Македонија беше мачно донесен во Луксембург

Европската унија не може да одлучи наместо граѓаните – дали сакаат иднина или враќањето во минатото, вели во интервју за Канал 5, министерот за надворешни работи на Луксембург, Жан Аселборн. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер