За Тевдовски проектираниот раст остварлив, за гувернерката зависи од последните два квартала

Земјава има капацитет да го постигне проектираниот економски раст од 3,2%, уверен е министерот за финансии Тевдовски. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер