Ferrari најави нов таен модел

Италијанскиот производител на Ferrari најави нов модел со нејасна силуета на нивниот заштитен коњ за 17 септември.

Според најавите , претставувањето на новиот модел е резервирано само за сопствениците на Ferrari. Шифруваното име на моделот е F176 , а според она што го нудат , сите детали може да бидат само шпекулации.

На заматената слика се забележува модел со широка предница , сличен на моделот Dallar Stradale, се шпекулира дека ќе биде базиран на моделот 812 Superfast,а официјалното име би било 812 Monza. Што се однесува за 812 Superfast, овој модел за погон користи 6,5- литарски V12 мотор со  788 KS и 718 Nm момент на вртење.

Стандардната верзија на моделот што го наследи F12 Berlinettа забрзува од 0-100 km/h за 2,9 sekundi, a максималната брзина e 340 km/h. Новиот модел ќе го наследи J50, кој беше претставен кон крајот на минатата година , како специјална верзија на Ferrari во чест на 50 годишнината на пазарот во Јапонија.

Манекенката Ратајковски за неколку часа собра милион лајкови

Манекенката Емили Ратајковски собра над милион лајкови за фотографија на која покажа малку повеќе.

Атрактивната манекенка речиси секојдневно објавува жешки фотографии на социјалните мрежи . Но , овој пат покажа малку повеќе .

 

🍴

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Таа објави фотографии од ресторан каде случајно се разголи. Нејзините фанови ја опсипаа со лајкови , така што само за неколку часа собра над милион.

Карлеуша се освежува во Кина (ФОТО)

Српската фолк пејачка Јелена Карлеуша објави на социјалните мрежи серија фотографии од Кина.

Карлеуша е на одмор во Хонг Конг со семејството и од таму објави серија фотографии на социјалните мрежи.

Атрактивната пејачка облечена само во скромно бикини се фотографира во луксузниот хотел заедно со семејството.

Нејзините фанови со коментари и лајкови уживаат во разголените слики на Карлеуша.

Се бара мијач на садови за плата од 22 000 евра

Бакингамската палата објави оглас за мијач на садови во кујната , нудејќи им на кандидатите плата од 22 000 евра годишно.

Покрај платата , мијачот ќе добива и бесплатен оброк. На сајтотот Ројал хаусхолд е објавен конкурсот неделава и во него се наведува дека е потребен нов член во кујната за да се обезбеди вонредно добра услуга

Во огласот се наведува дека не е потребно искуство , но е потребен тимски играч со иницијатива.

Поранешниот шеф на кујната , Дарен Мекгрејди изјави дека британската кралска палата е одлично место за работа.

притисни ентер