Шокантно: Девојка турна тинејџерка од 15 метри висок мост (ВИДЕО)

Девојка турнала 16 годишна тинејџерка од мост висок 15 метри во американската држава Вашингтон . 

Девојчето завршило во болница со три скршени ребра , повреден врат и модрици . Нејзината мајка , која се шокирала кога го видела видеото бара одговорност од девојката , која можела да ја убие нејзината ќерка.

Инцидентот излегол во јавност откако друго девојче Ашли Мари , го снимила моментот на туркање и го објавила на Јутјуб.

Девојчето паднало од мост висок 15 метри во реката Луис близу местото Јаколт. На видеото се гледа како девојчето повеќе пати одбива да скокне од мостот , по што девојката едноставно ја турка.

Мајката за локалната телевизија изјавила дека очекува девојката да се предаде на полицијата и да признае дека за малку ќе ја убиела нејзината 16 годишна ќерка.

Луѓето прават чудни работи за да бидат славни на интернет (видео)

Девојка го излижа капакот од вц школката само за да биде славна на социјалните мрежи.

Девојка од Америка поставила видео на социјалните мрежи од кое на повеќето корисници им дошло да повратат. Девојката додека била во авион и летала кон Барселона влегла во тоалетот на авионот и се снимила како го лиже капакот од вц школката.

Погледнете:

Куче го изеде микрофонот (видео)

Новинарот постави прашање на кучето и тоа го изеде микрофонот.

Новинар правел репортажа за едно куче, и во моментот кога го проближи микрофонот пред кучето тоа го загриза микрофонот.

Погледнете го видеото:

Филиповиќ: Започна сезоната со крлежи

Високите температури за овој период од годината ги разбудија и инсектите.

На клиниката за кожни болести се почесто доаѓаат граѓани кои се со убоди од оси, пчели и крлежи.

Докторите апелираат алергичните граѓани на инсекти секогаш со себе да ја носат потребната терапија.

На оваа тема во вестите на Канал 5 Мирјана Мирчевска Јовановиќ разговараше со др. Дејан Филиповиќ од клиниката за кожни болести.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

притисни ентер