Шокантно: Девојка турна тинејџерка од 15 метри висок мост (ВИДЕО)

Девојка турнала 16 годишна тинејџерка од мост висок 15 метри во американската држава Вашингтон . 

Девојчето завршило во болница со три скршени ребра , повреден врат и модрици . Нејзината мајка , која се шокирала кога го видела видеото бара одговорност од девојката , која можела да ја убие нејзината ќерка.

Инцидентот излегол во јавност откако друго девојче Ашли Мари , го снимила моментот на туркање и го објавила на Јутјуб.

Девојчето паднало од мост висок 15 метри во реката Луис близу местото Јаколт. На видеото се гледа како девојчето повеќе пати одбива да скокне од мостот , по што девојката едноставно ја турка.

Мајката за локалната телевизија изјавила дека очекува девојката да се предаде на полицијата и да признае дека за малку ќе ја убиела нејзината 16 годишна ќерка.

Манекенката Ратајковски за неколку часа собра милион лајкови

Манекенката Емили Ратајковски собра над милион лајкови за фотографија на која покажа малку повеќе.

Атрактивната манекенка речиси секојдневно објавува жешки фотографии на социјалните мрежи . Но , овој пат покажа малку повеќе .

 

🍴

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Таа објави фотографии од ресторан каде случајно се разголи. Нејзините фанови ја опсипаа со лајкови , така што само за неколку часа собра над милион.

Карлеуша се освежува во Кина (ФОТО)

Српската фолк пејачка Јелена Карлеуша објави на социјалните мрежи серија фотографии од Кина.

Карлеуша е на одмор во Хонг Конг со семејството и од таму објави серија фотографии на социјалните мрежи.

Атрактивната пејачка облечена само во скромно бикини се фотографира во луксузниот хотел заедно со семејството.

Нејзините фанови со коментари и лајкови уживаат во разголените слики на Карлеуша.

Се бара мијач на садови за плата од 22 000 евра

Бакингамската палата објави оглас за мијач на садови во кујната , нудејќи им на кандидатите плата од 22 000 евра годишно.

Покрај платата , мијачот ќе добива и бесплатен оброк. На сајтотот Ројал хаусхолд е објавен конкурсот неделава и во него се наведува дека е потребен нов член во кујната за да се обезбеди вонредно добра услуга

Во огласот се наведува дека не е потребно искуство , но е потребен тимски играч со иницијатива.

Поранешниот шеф на кујната , Дарен Мекгрејди изјави дека британската кралска палата е одлично место за работа.

притисни ентер