Неверојатна снимка од ,,огнено торнадо” (ВИДЕО)

Комбинација на ветровито време и силен оган е многу ретко , а уште е поретко кога ќе се случи над фабрика за пластика.

Пожарникарите во понеделникот се обидуваа да се справат соп необичен огнен феномен . Над фабриката за пластика во британското гратче Дербишајр се формира редок феномен ,,Огнено торнадо “ .

Тие го изгаснале пожарот во фабриката , но поради мешањето на студениот и жешкиот воздух се формирало торнадо , слично како вистинското , но од оган.

Оперативниот директор на фабриката , Расел Мередит во изјава з амедиумите рекол дека е најважно што никој не е повреден и им се заблагодарил на пожарникарите на огромниот труд по што го изгаснале и огнот и торнадото.

Манекенката Ратајковски за неколку часа собра милион лајкови

Манекенката Емили Ратајковски собра над милион лајкови за фотографија на која покажа малку повеќе.

Атрактивната манекенка речиси секојдневно објавува жешки фотографии на социјалните мрежи . Но , овој пат покажа малку повеќе .

 

🍴

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Таа објави фотографии од ресторан каде случајно се разголи. Нејзините фанови ја опсипаа со лајкови , така што само за неколку часа собра над милион.

Карлеуша се освежува во Кина (ФОТО)

Српската фолк пејачка Јелена Карлеуша објави на социјалните мрежи серија фотографии од Кина.

Карлеуша е на одмор во Хонг Конг со семејството и од таму објави серија фотографии на социјалните мрежи.

Атрактивната пејачка облечена само во скромно бикини се фотографира во луксузниот хотел заедно со семејството.

Нејзините фанови со коментари и лајкови уживаат во разголените слики на Карлеуша.

Се бара мијач на садови за плата од 22 000 евра

Бакингамската палата објави оглас за мијач на садови во кујната , нудејќи им на кандидатите плата од 22 000 евра годишно.

Покрај платата , мијачот ќе добива и бесплатен оброк. На сајтотот Ројал хаусхолд е објавен конкурсот неделава и во него се наведува дека е потребен нов член во кујната за да се обезбеди вонредно добра услуга

Во огласот се наведува дека не е потребно искуство , но е потребен тимски играч со иницијатива.

Поранешниот шеф на кујната , Дарен Мекгрејди изјави дека британската кралска палата е одлично место за работа.

притисни ентер