Неверојатна снимка од ,,огнено торнадо” (ВИДЕО)

Комбинација на ветровито време и силен оган е многу ретко , а уште е поретко кога ќе се случи над фабрика за пластика.

Пожарникарите во понеделникот се обидуваа да се справат соп необичен огнен феномен . Над фабриката за пластика во британското гратче Дербишајр се формира редок феномен ,,Огнено торнадо “ .

Тие го изгаснале пожарот во фабриката , но поради мешањето на студениот и жешкиот воздух се формирало торнадо , слично како вистинското , но од оган.

Оперативниот директор на фабриката , Расел Мередит во изјава з амедиумите рекол дека е најважно што никој не е повреден и им се заблагодарил на пожарникарите на огромниот труд по што го изгаснале и огнот и торнадото.

Луѓето прават чудни работи за да бидат славни на интернет (видео)

Девојка го излижа капакот од вц школката само за да биде славна на социјалните мрежи.

Девојка од Америка поставила видео на социјалните мрежи од кое на повеќето корисници им дошло да повратат. Девојката додека била во авион и летала кон Барселона влегла во тоалетот на авионот и се снимила како го лиже капакот од вц школката.

Погледнете:

Куче го изеде микрофонот (видео)

Новинарот постави прашање на кучето и тоа го изеде микрофонот.

Новинар правел репортажа за едно куче, и во моментот кога го проближи микрофонот пред кучето тоа го загриза микрофонот.

Погледнете го видеото:

Филиповиќ: Започна сезоната со крлежи

Високите температури за овој период од годината ги разбудија и инсектите.

На клиниката за кожни болести се почесто доаѓаат граѓани кои се со убоди од оси, пчели и крлежи.

Докторите апелираат алергичните граѓани на инсекти секогаш со себе да ја носат потребната терапија.

На оваа тема во вестите на Канал 5 Мирјана Мирчевска Јовановиќ разговараше со др. Дејан Филиповиќ од клиниката за кожни болести.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

притисни ентер