Адриана е најсексапилната полицајка во светот (фото)

Таа е најсекси полицајка. Така ја нарекоа на Инстаграм каде ја следат повеќе од 500.000 луѓе. А таа им возвраќа со своите жешки објави.

Адриана Колесар е германската полицајка.

Работи во Дрезден, а на радост на своите обожаватели во моментов ја оставила својата работа.

Имено, таа земала неплатен одмор и отишла шест месеци на Флорида.

Оваа триесет и тригодишна девојка ужива во својот статус и во својот одмор од кој секојдневно поставува слики.

А коментарите само се нижат, главно тие се на сметка на нејзиниот атрактивен изглед.

 

Луѓето прават чудни работи за да бидат славни на интернет (видео)

Девојка го излижа капакот од вц школката само за да биде славна на социјалните мрежи.

Девојка од Америка поставила видео на социјалните мрежи од кое на повеќето корисници им дошло да повратат. Девојката додека била во авион и летала кон Барселона влегла во тоалетот на авионот и се снимила како го лиже капакот од вц школката.

Погледнете:

Куче го изеде микрофонот (видео)

Новинарот постави прашање на кучето и тоа го изеде микрофонот.

Новинар правел репортажа за едно куче, и во моментот кога го проближи микрофонот пред кучето тоа го загриза микрофонот.

Погледнете го видеото:

Филиповиќ: Започна сезоната со крлежи

Високите температури за овој период од годината ги разбудија и инсектите.

На клиниката за кожни болести се почесто доаѓаат граѓани кои се со убоди од оси, пчели и крлежи.

Докторите апелираат алергичните граѓани на инсекти секогаш со себе да ја носат потребната терапија.

На оваа тема во вестите на Канал 5 Мирјана Мирчевска Јовановиќ разговараше со др. Дејан Филиповиќ од клиниката за кожни болести.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

притисни ентер