Три рецепти со сода бикарбона за слабеење

Меѓу толку многу диети и совети за слабеење, една состојка толку многу се истакнува и значително го забрзува процесот на губење на килограмите, а сите ja имаме во кујната.

Лимонов сок и сода бикарбона

Една лажичка сода бикарбона добро разматете ја во половина чаша вода и составете ја со чаша свеж сок од лимон. Пијте го ова наутро на празен стомак, 20 минути пред појадок.

Јаболков оцет и сода бикарбона

Измешајте една лажичка сода, половина чаша вода и две лажици јаболков оцет. Пијте го ова наутро пред појадок.

Овошје и сода бикарбона

Во блендер ставете една чаша јагоди со две чаши вода, неколку листови од нане, чаша свеж сок од лимон и половина лажичка сода. Пијте го ова смути два пати дневно.

Квентин Тарантино ќе стане татко

Славниот режисер објави дека неговата жена Даниела е трудна.

Тарантино ја запознал својата одбраница 2009-та година за време на промоцијата на филмот „Inglorious Basterds“. Тие се венчале во 2017-та година.

Фото: Јелена крај базен во црно-бел костим за капење

Јелена позирала покрај базенот од вилата на Саша Поповиќ во опатија а многумина се воодушевија од фотографијата.

Јелена Карлеуша е моментално на гости кај директорот на „Гранд“ Саша Поповоќ во Опатија. Таа со фотографии по социјалните мрежи покажува колку ужива на хрватското приморје.

Таа е тамо со своите ќерки и сопругот а познато е дека таа и Саша се големи пријатели.

Јелена позираше крај базенот од вилата на Попович во црно- бел костим за капење.

Засташувачка глетка: 11.000 мртви птици

Мештаните во близина на Големото езеро во Монтана ги преплаши страшен призор, повеќе од 11.000 птици паднале мртви од небото.

Експертите тврдат дека скоро една третина од птиците во околина на Големото езеро, умреле или претрпеле озбилни повреди за време на невреме во кое дувало ветар со брзина од 112 километри на час.

притисни ентер