Три рецепти со сода бикарбона за слабеење

Меѓу толку многу диети и совети за слабеење, една состојка толку многу се истакнува и значително го забрзува процесот на губење на килограмите, а сите ja имаме во кујната.

Лимонов сок и сода бикарбона

Една лажичка сода бикарбона добро разматете ја во половина чаша вода и составете ја со чаша свеж сок од лимон. Пијте го ова наутро на празен стомак, 20 минути пред појадок.

Јаболков оцет и сода бикарбона

Измешајте една лажичка сода, половина чаша вода и две лажици јаболков оцет. Пијте го ова наутро пред појадок.

Овошје и сода бикарбона

Во блендер ставете една чаша јагоди со две чаши вода, неколку листови од нане, чаша свеж сок од лимон и половина лажичка сода. Пијте го ова смути два пати дневно.

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер