Кажете ни која ви е омилената поза, а ние ќе ви откриеме каков тип на маж сте

Некои истражувања покажуваат дека повеќето мажи, дури 90 проценти во сексот го преферираат т.н. “кучешки стил”, а во продолжение прочитајте што другите омилени пози зборуваат за вас.

Мисионерска – Партнерите се лице в лице, што им овозможува блискост и интимност, така што оваа поза ја сакаат и романтичните и нежните типови. Исто така ја бираат и помалку несигурните мажи на кои им е важно да ги гледаат реакциите на партнерката, за да бидат сигурни дека тоа што го прават е добро. Ја сакаат и мажите и жените кои сакаат се да држат под контрола и во свои раце. Сексолозите препорачуваат дека од време на време треба да ја замените позата во која жената е горе затоа што ќе ја задржите интимноста, а контролата ќе и ја препуштите на партнерката.

Кучешки стил – Поза омилена на мажите кои се наклонети со своите животински инстинкти, но и оние кои се плашат од интимност. Сексолозите препорачуваат алтернатива да биде лажичка поза затоа што и понатаму ќе имате пенетрација одзади, а блискоста ќе биде поголема.

Под жената – Самоуверените мажи немаат проблем да ја предадат контролата на својата партнерка, но позата “жена над нив” ја сакаат и мрзливите. Сексолозите препорачуваат од време на време да ја преземете контролата.

Лажичка – Мажите на кои задоволството на партнерката им е на прво место ја сакаат оваа поза, иако на прв поглед делува дека позицијата е за “слаби” момци, во суштина ја одбираат страствени типови. Сексолозите предлагаат да ја комбинирате со мисионерската.

Откриена измамата во која се собрани 400 000 долари од хумани луѓе

Американците , кои покренаа кампања преку социјалните мрежи за собирање помош за бездомник и собраа 400 000 долари , се обвинети за измама.

Кејт МкКлур и Марк Д’Амико собрале над 400 000 долари за бездомникот и поранешен маринец Џони Бабит. Но , тој во август покрена тужба против нив тврдејќи дека не му ги дале парите. Сега истрагата утврдила дека и самиот Бабит е вклучен во измамата. Целата акција е базирана врз лаг , смета обвинителството.

Бескуќникот Бобит сега е во притвор , а другите двајца се пупштени со кауција за да се бранат од слобода. Судењето почнува на 24 ноември.

Приказната, која трогна илјадници Американци е дека бездомникот и ги дал последните 20 долари на Кејт за да си го поправи автомобилот , бидејќи се нашла во невоља.

Над 14 000 луѓе донирале пари за бездомникот , а целата приказна била всушност голема лага и договор меѓу тројцата обвинети.

Двојно торнадо на турскиот брег подигна приколка (ВИДЕО)

Во Анталија од морето се појави двојно торнадо , кое подигна приколка со човек во неа.

Снимките направени во неделата покажуваат двојно торнадо во Анталија , во местото Газипаша. Торнадото донесе невреме со дожд од морето . Но , најлошо помина странец , кој кампувал во приколка на плажата.

Торнадото ја подигнало приколката со човекот во неа.како што јавуваат турските медиуми човекот се здобил со фрактури на лицето, а камперот е неупотреблив.

Колку на ден заработува Порше?

Порше не само што е златен рудник на германскиот концерн , туку и компанија која со децении не знае за промашувања.

Што и да направи се претвора во злато , а мрежата CNBC пресмета колку е тоа во долари. Така , минатата година Порше пријави нето добивка од 4,82 милијарди долари , односно 4,22 милијарди евра.

Тоа , според пресметките значи дека секоја секунда компанијата заработува 153 долари , односно 550 595 долари секој час.

Секој ден , според американскиот медиуми , Порше заработува по 13,2 милиони долари.

Што се однесува до цените на моделите на Порше , најевтиниот е 718 Cayman, а најскапиот модел е 911 GT2 RS, со цени од околу 68 000евра па се до околу 285 000 евра.

притисни ентер