Кажете ни која ви е омилената поза, а ние ќе ви откриеме каков тип на маж сте

Некои истражувања покажуваат дека повеќето мажи, дури 90 проценти во сексот го преферираат т.н. “кучешки стил”, а во продолжение прочитајте што другите омилени пози зборуваат за вас.

Мисионерска – Партнерите се лице в лице, што им овозможува блискост и интимност, така што оваа поза ја сакаат и романтичните и нежните типови. Исто така ја бираат и помалку несигурните мажи на кои им е важно да ги гледаат реакциите на партнерката, за да бидат сигурни дека тоа што го прават е добро. Ја сакаат и мажите и жените кои сакаат се да држат под контрола и во свои раце. Сексолозите препорачуваат дека од време на време треба да ја замените позата во која жената е горе затоа што ќе ја задржите интимноста, а контролата ќе и ја препуштите на партнерката.

Кучешки стил – Поза омилена на мажите кои се наклонети со своите животински инстинкти, но и оние кои се плашат од интимност. Сексолозите препорачуваат алтернатива да биде лажичка поза затоа што и понатаму ќе имате пенетрација одзади, а блискоста ќе биде поголема.

Под жената – Самоуверените мажи немаат проблем да ја предадат контролата на својата партнерка, но позата “жена над нив” ја сакаат и мрзливите. Сексолозите препорачуваат од време на време да ја преземете контролата.

Лажичка – Мажите на кои задоволството на партнерката им е на прво место ја сакаат оваа поза, иако на прв поглед делува дека позицијата е за “слаби” момци, во суштина ја одбираат страствени типови. Сексолозите предлагаат да ја комбинирате со мисионерската.

Холивудскиот актер ја запроси пејачката со сличен прстен со каков што ја вери поранешната жена (фото)

Познатиот актер Орландо Блум на Денот на вљубените ја запроси пејачката Кети Пери.

Радосните вести пејачката ги сподели со своите обожаватели на Инстаграм покажувајќи го својот преубав свршенички прстен.

Прстенот е вреден околу 5 милиони долари, а странските медиуми пренесуваат дека е многу  сличен по изгледот на оној со кој Орландо Блум ја запроси својата поранешна сопруга, манекенката Миранда Кер со која го има синот Флин.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

full bloom

A post shared by KATY PERRY (@katyperry) on

Во 2010 година актерот ја вери манекенката со многу сличен прстен во облик на цвет. Парот се забавуваше од 2007 година, а се венчаа во 2010 година. Наредната година го добија синот Флин.

Во 2013 година Миранда и Орландо се разведоа, а таа во 2017 година се омажи за основачот на Снепчет Еван Шпигел, а новото семејство го збогати за уште еден член, синот Харт.

Ни Орландо не тагуваше долго за поранешниот брак. Пред три години започна врска со Кети Пери, а иако се разделија во 2017 година, парот сепак ја одржа љубовта и сега ја круниса со веридба.

Orlando Bloom gave Katy Perry and Miranda Kerr similar rings.

Костимите за капење се премали за нејзините гради: Одбра проѕирна тантела која открива се (фото)

Сексапилната Линдзи Пелаз е една од најпосакуваните жени на светот.

Оваа убавица е позната по своите бујни гради кои ги “пакува“ во минијатурни костими за капење, а за промена на последните фотографии облекла боди од проѕирна тантела.

Освен што на светот му ги покажа своите гради, бодито откри и многу повеќе.

Нејзината популарност постојано расте, а таа ужива во секој момент од животот, наведуваат американските медиуми.

Оваа убавица на Инстаграм ја следат повеќе од осум милиони фанови ширум светот.

Неделен хороскоп 18.2.-24.2.2019

Неделен хороскоп за периодот од 18 до 24 февруари 2015. 

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Оние кои имаат семејство , ќе сакаат деновите да ги минуваат заедно .Оние во двојки ќе минуваат низ преоден турбулентен период , кога ќе треба да покажат доста толеранција и самоконтрола. Нека не влегуваат во непотребни расправи.

Кариера

Како што ќе минува неделата , ќе забележите дека станувате се покреативни. Затоа ќе почнете да работите со поголемо задоволство. Вашите идеи добро ќе бидат прифатени од помладите. Некои ќе добијат ѓанса за настап или презентација пред публика.

Здравје

Бидете она што сте.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Конечно ќе дојде до подобрување во врските , иако се уште повремено доаѓате во искушение да се искарате. Ќе има поголема блискост , но и бризната со која ќе се натажите ќе биде присутна. Затоа контролирајте се и верувајте во подобро утре.

Кариера

Условите за развој на кариерата ќе бидат тесно поврзани со битка и стрес. Ваше е да си ја процените силата и онаа на противникот , па да постапите реално и паметно. Важно е да рационализирате со сите сили.

Здравје

Побарајте хармонија во нештата.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Некој од вашите познаници или пријатели би можело да ви се допадне. Можеби ќе се двоумите дали да го сочувате убавото пријателство или да се впуштите во страстна врска. Во секој случај , послушајте го срцето и нема да згрешите. Оние во врска ќе бидат добро.

Кариера

Среќета во домот оваа недела ќе ви биде преокупација. Работите во куќата , ситни поправки ќе се случуваат спонтано и организирано. Оние кои одат на работа , ќе работат неделава колку за да одработат.

Здравје

Ќе го анализирате своето минато.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Интелектуалното ниво на личните односи ќе биде задоволително , а се друго ќе наведува на незадоволство , расправии и кавги. Затоа разговарајте , но не инсистирајте на прегратки. Тоа нека почека подобри времиња. Со трпение, се ќе се среди.

Кариера

Вашите финансии како –така конечно се стабилизираа . Истовремено се отовра нова мрежа за деловни соработки , а некои од нив навистина ќе ви се допаднат. Поврзете се со колегите и работете заедно. Така резултатите ќе бидат подобри.

Здравје

Не можете без патувања , па ниту сега.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Радост поради луѓето кои ги сакате , пријатни забави без преголеми амбиции, опуштеност во секој момент на дружење – сето тоа може да го доживеете деновиве. Бидете отворени ,имајте доверба во оние кои ве сакаат и ќе бидете среќни.

Кариера

Не сакате да се занимавате со се и сешто , но заостанатата работа ќе мора да ја довршите.Станува збор за ситници , за кои не треба да се нервирате. Прифатете го како дел од работата низ кој треба да минете за да стигнете до нешто подобро.

Здравје

Погледајте добар филм , најдобро комедија.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Ќе има нешто помалку привлечност , но вашиот љубовен живот и натаму ќе биде квалитетен. Можно е да ги намалите излегувањата , а повеќе да уживате дома во друштво со најдрагата личност. Оние кои се сами , би можеле да најдат љубов на излегувања или патувања.

Кариера

Погледнете малку подобро околу себе и ќе најдете многу колеги кои едвај чекаат нешто да направат. Подобро е подобро да се поврзат и да осмислите подобар план на организација. Придвижете  се себеси и другите.

Здравје

Не дозволувајте било што да ве исфрли од такт.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Ќе ви изгледа како жубовта да е далеку од вас. Кај некои тоа ќе биде буквално , зашто драгата личност ќе биде на пат. Посакувањето ќе се засили , а со тоа и чувството на осаменост. Некои ќе бараат утеха во разгорување на фантазијата и сонувањето.

Кариера

Шефовите би можеле да ја сменат тактиката и да кратат таму каде најмалку сте се надевале. Тоа тешко ќе ви падне. Сепак , ќе мора да го прифатите она што се нуди и да се прилагодите како знаете најдобро. Имајте на ум дека подоцна ќе биде полесно.

Здравје

Релаксацијата е најважна.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Она што го замислувате во љубовта ќе биде посилно од реалноста , иако и во реалниот живот нема да ви биде лошо . Некои затоа ќе живеат во фантазија , гледајќи љубовни филмови или ќе сонуваат на јаве. ќе има и такви кои ќе ги чувствуваат задоволствата што ги носи платонската љубов.

Кариера

Лесно ќе решавате се што ќе ви пречи во професионалната работа. Вашата вродена сериозност овој пат складно ќе биде измешана со лежерност , па многумина ќе се изненадат од смелоста со која ги водите работите. Ќе бидете успешни речиси во се.

Здравје

Одете таму каде што се чувствувате добро.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Полека влегувате во динамична фаза , кога љубовните настани ќе ве изненадуваат. Ако веќе сте во врска би можело да дојде до взаемен флерт , што ќе се претвори во фестивал од доблести. Понекогаш ќе претерувате , но ќе бидете задоволни.

Кариера

Ви се отвора врата за соработка , што финансиски ветува. Ќе бидете задоволни поради тоа. Ќе ги проанализирате сите можности и ќе почнете со разработка на добар план. Понекогаш ќе бидете збркани , но тоа е минливо.  

Здравје

Верувајте во подобро утре без оглед на се.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Поврзаноста со саканата личност ќе биде силна во далечни и помалку егзотични теми. Пред вас се денови во кои ќе си разменувате идеи за се и сешто и тоа ќе ве исполнува. Оние кои се сами , ќе ја бараат личноста од соништата.

Кариера

Во деловните контакти и комуникација избегнувајте да покажете емоции. Едноставно зашто некој би можел да ве доживее како непрофесионална личност , а вие тоа навистина не сте. Внимателно проценете колку емоции треба да покажете.

Здравје

Релаксирајте се редовно.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Добар развој на љубовниот и социјалниот живот ќе ве охрабри да одите понатаму. Многумина во својата врска ќе внесат свежина со одење на некое интересно место. Оние кои се уште сами , би морале да излегуваат надвор од дома. Ќе им биде подобро меѓу луѓето.

Кариера

Не сте сигурни во своите идеали.Затоа барате нови примери. Некои едноставно ќе почнат да ги имитираат луѓето од својата професија , кои им се допаѓаат.И тоа е некаков пат , но треба да се дојде до себеси ис војата специфичност. Позанимавајте се таквата цел.

Здравје

Полнете ги батериитесо релаксација.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Семејните предизвици во голем дел ќе го задржат ваашето внимание во приватниот живот. Оние во врскам ќе балансираат меѓу партнерот и семејството и на тој начин односот со саканата личност малку ќе кризира. Самите ќе остануваат дома.

Кариера

На работа се повеќе ќе се чувствува вистинска работна атмосфера.Вие веројатно ќе ги орасположувате другите кога ќе наидат потешки периоди. Некој ќе се жали дека има премногу работа , а вие тоа ќе го свртите на шега. Така ќе се поттикнувате самите , а и колегите.

Здравје

Недостигот на енергија надополнете го со добар план.

притисни ентер