Никовски: Договорот за името со соседна Грција е капитулантски

Договорот за името со соседна Грција е капитулантски, а земјава не смее да влезе во НАТО и ЕУ на тој начин – смета Ристо Никовски. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер